Raw Paleo: miłość od pierwszego zjedzenia

przez Beryl i spółka
Raw Paleo

Beryl od początku żywiony jest suchą karmą. W ramach urozmaicenia raz na jakiś czas zmieniałam smaki i marki. Większość karm smakowała mu i dobrze służyła. Prawdziwa miłość zrodziła się jednak wraz z pierwszym spotkaniem z karmą Raw Paleo firmy Vet Expert 🙂

Raw Paleo Adult Large Turkey
Dwanaście kilogramów dobroci 🙂

Wersja, którą podaję Berylowi, to Raw Paleo Adult Large Turkey. W zasadzie według rozpiski na opakowaniu łapiemy się jeszcze na wersję Medium, ale ma ona dość niewielkie granulki i Beryl raczej ją łyka niż przegryza. Dlatego wybieram karmę Large z większymi groszkami.

Karma ma bardzo prosty, krótki i przejrzysty skład. Bazuje na mięsie z indyka – o ile pamiętam, wcześniejsze nasze karmy zawsze posiadały inne źródło białka, więc indyk w przypadku Raw Paleo był dla nas nowością. Zaletą tej karmy jest dla mnie nieprzesadnie wysoka zawartość białka – 23% – co w przypadku ośmioletniego psa z tendencją do tworzenia się kamieni w pęcherzu moczowym stanowi istotną cechę. Raw Paleo Adult Large Turkey nie zawiera zbóż ani konserwantów, powstaje ze składników jakości human grade i jest to karma pełnoporcjowa.

Vet Expert
Wielkość granulek w wersji Large

Jestem szczerze zachwycona tym, jak karma sprawdza się u Beryla. Praktycznie nie pamiętam już o żadnych dolegliwościach żołądkowych – skończyły się gazy, bulgotanie w brzuchu i biegunki. Co prawda wyżeł nie należy do najwrażliwszych, ale i tak różnica jest wyraźnie widoczna. Beryl nigdy nie odmówił podjęcia Raw Paleo ani w ramach posiłku, ani nagrody. Zawsze chrupie groszki chętnie i do końca.

Raw Paleo
Dej 🙂

Podsumowanie jest krótkie i zwięzłe: nie mogę się nachwalić tej karmy, naprawdę. Testowaliśmy ją już w zeszłym roku, choć nie pisałam wtedy recenzji. Najlepszym podsumowaniem niech będzie to, że od tamtego czasu Beryl nie zmienił karmy na żadną inną 🙂 Dziękuję firmie Vet Expert za możliwość testów oraz plebiscytowi TOP for DOG za współpracę ambasadorską. A Wy nie zapomnijcie zagłosować!

Zajrzyj również tutaj

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Czy zgadzasz się na to? Jasne! Dowiedz się więcej...