Canina Pharma Flexan: wsparcie dla stawów

przez Beryl i spółka
Canina Pharma Flexan: wsparcie dla stawów

Posiadanie wyżłów nieodłącznie wiąże się z doświadczaniem szybkiego rośnięcia i… bardzo szybkiego poruszania się 😀 Jak to połączyć w taki sposób, by pies dorastał zdrowo? Oprócz nieustannego „nie rób tego” rzucanego do szczeniaczka, z pomocą przychodzi suplement Canina Pharma Flexan, który testowaliśmy w ramach współpracy z TOP for DOG.

Flexan to nic innego jak kolagen wieprzowy i mączka z nowozelandzkiej małży zielonej. Kolagen to główne białko tworzące strukturę tkanki łącznej. Dzięki suplementowaniu go aktywujemy komórki, które tworzą chrząstkę, tym samym wspierając prawidłowe funkcjonowanie stawów i spowalniając ich uszkodzenia. Poprawia się również gęstość i elastyczność tkanki kostnej. Brzmi jak doskonały produkt dla hiperaktywnych wyżłów, co? 😉

Do wyboru jest małe i duże opakowanie suplementu.

W preparacie Flexan Canina Pharma zawarty jest bioaktywny kolagen wytwarzany z naturalnych surowców pochodzenia zwierzęcego dopuszczonych do spożycia przez ludzi. Dostajemy więc najwyższą jakość. Mączka z małży dodatkowo wzmacnia chrząstkę stawową i tkankę łączną i wspiera cały układ mięśniowo-szkieletowy naszego podopiecznego. Co ważne, Flexan można podawać psom na każdym etapie życia – zarówno dorosłym, jak i szczeniakom. Lubię takie produkty, bo zapewniają wygodę robienia jednych wspólnych zakupów dla obu psów, jeśli mamy stadko mieszane wiekiem. Suplement można dodać do każdego rodzaju karmy, ale jeśli karmicie suchą, najlepiej będzie ją zwilżyć, żeby proszek dobrze ją pokrył.

Suplement ma postać drobnego proszku.

W naszym stadku Caninę testował przede wszystkim Mistral, czyli mój prawie sześciomiesięczny szczeniak. Jak to wyżeł, nie przejmuje się tym, że jego układ ruchu wciąż dynamicznie się rozwija i że lepiej na przykład nie robić wysokich wyskoków, gdy bawi się piłką i rzuca nią po całym domu 😉 Oczywiście staram się pilnować tego, w jaki sposób się porusza, ale nie sposób kontrolować zawsze wszystkiego. Dlatego od razu dodałam do diety również suple na stawy. Chcę zadbać o niego tak dobrze, jak to tylko możliwe. Na pewno jednak podam preparat również Berylowi – ze względu na dysplazję jest suplementowany na stałe i co jakiś czas zmieniam podawane mu produkty.

Flexan świetnie przyjął się u Mistrala. Nie zauważyłam żadnych pretensji układu pokarmowego w reakcji na proszek ani żadnych innych niepożądanych efektów. Preparat dodatkowo wspierał nas, gdy mały wyrwał sobie pazur i przez jakiś czas chodził w opatrunku, a więc miał nieco zmieniony wzorzec ruchu. Jako że jeden z moich wyżłów intensywnie rośnie, a drugi potrzebuje stałego wsparcia stawów, Flexan zapisuję na liście produktów, które warto mieć pod ręką.

cenny budulec (glikozoaminoglikany) chrząstki stawowej i wzmacnia całą tkankę łączną. Bioaktywne peptydy kolagenowe i mięso małża nowozelandzkiego działają wzmacniająco i wspierają cały układ mięśniowo-szkieletowy.

FLEXAN Canina®  to idealne uzupełnienie wszystkich rodzajów żywienia. Nadaje się dla wszystkich psów na każdym etapie życia.

Psy starsze: większa aktywność, większa zwinność i elastyczność, lepsze samopoczucie.

Aktywne psy: Optymalna funkcja i sprężystość stawów i kości, wyższa wydajność.

Szczenięta i młode psy: Lepsze odżywienie chrząstki stawowej i kości, a tym samym optymalny wzrost.

Działanie bioaktywnych peptydów kolagenowych zostało naukowo udowodnione w kilku badaniach klinicznych.

Zajrzyj również tutaj

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Czy zgadzasz się na to? Jasne! Dowiedz się więcej...