DermRepair: zadbaj o łapki i noski

przez Beryl i spółka
DermRepair: zadbaj o łapki i noski

Maść dla psa. Co takiego? Ano właśnie to! Zdarzają się bowiem sytuacje, gdy nawet piesek potrzebuje dodatkowej pielęgnacji wrażliwej skóry. Wtedy na scenę wkracza maść DermRepair firmy Vetfood. Zapraszam na kolejną recenzję w ramach tegorocznego TOP for DOG.

Maść DermRepair to ochronny, regenerujący krem z filtrem UV dla zwierzaków towarzyszących – koty też mogą jej używać. Jej zadaniem jest stworzenie na skórze bariery ochronnej, która zabezpieczy ją przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Co ważne, maści nie należy stosować na otwarte rany. Można natomiast nakładać ją na łapki, noski (szczególnie te wrażliwe), modzele, uszy, fałdy międzyskórne i skórę. Potwierdzone info – sprawdziłam na instagramie firmy Vetfood 🙂

W składzie maści znajdziemy kilka dobroczynnych składników. Mamy tam mocznik, który wiąże wodę w naskórku i świetnie nawilża. Mamy też bakteriobójczy, regenerujący, ochronny propolis, a także filtry UV, dzięki którym skóra jest bezpieczniejsza w obliczu działania promieni słonecznych.

Maść jest dość gęsta i wystarczy niewielka jej ilość, by pokryć sporą powierzchnię. Stosowałam ją przede wszystkim na łapkę Mistrala. Po opatrunku poduszki w tej łapie ścisnęły się i wysuszyły, a ich powierzchnia zrobiła się mocno chropowata. Wspomogliśmy się więc maścią DermRepair. Efekt? Między poduszkami w obu tylnych łapkach nie widać już żadnej różnicy 🙂 Łapka na powrót jest mięciutka i gładka. Myślę, że produkt sprawdzi się również w zimę, gdy myciu i smarowaniu łapek warto poświęcić szczególną uwagę ze względu na posypywanie chodników.

Maść ma delikatny, lekko ziołowy zapach.

DermRepair to nie tylko pielęgnacja, ale i odrobina luksusu. Twój pies jest tego wart!

Zajrzyj również tutaj

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Czy zgadzasz się na to? Jasne! Dowiedz się więcej...